Jennifer Lopez

8. července 2008 v 10:58 |  Herečky
Jennifer Lopez
Jennifer Lopez se narodila 24. června roku 1970 v Castle Hill, což je část čtvrti Bronx v New Yorku. Ačkoliv vyrůstala v poměrně nebezpečné čtvrti, její rodiče, kteří pocházeli z Puerto Rico, se jí snažili poskytnout maximální péči a výchovu. Již od svých 4 let navštěvovala hodiny tance. O 8 let později, když jí bylo 12 let, začala navštěvovat i hodiny zpěvu. Celou svou školní docházku, včetně střední školy, absolvovala v katolickém prostředí.

Po absolvování střední školy, Jennifer Lopez pracovala krátce v advokátní kanceláři. Jeden semestr dokonce studovala na Baruch College, ale již od svého dětství věděla, že její cesta je v showbyznysu, a proto vysokou školu opustila. Z tohoto důvodu se Jennifer Lopez nepohola se svojí matkou a ve svých 18 letech musela odejít z domova. Z počátku pro ni bylo obtížné sehnat práci jako tanečnice, o rok později se na ni ale usmálo štěstí a dostala příležitost tancovat v jedné taneční skupině.
Jennifer Lopez dostala úplně první televizní role v seriálu In Living Color, kde vystupovala jako Fly Girl. Následovaly další role ve filmu Havarie letu č. 7, Hotel Malibu, Vlak plný peněz, kde hrál hlavní roli také Wesley Snipes, či film Moje rodina, který vypráví o vystěhovalecké rodině z Mexika. Průlom v herecké kariéře Jennifer Lopez teprve čekal v roce 1997, kdy si zahrála hlavní roli ve filmu Selena, ztvárnila v tomto filmu postavu zpěvačky Seleny Quintillany Perezové. Tato role byla tak úspěšná, že se dostala mezi nominované herečky na cenu Zlatý Glóbus.
Herecká kariéra tedy nabírala na rychlosti a Jennifer Lopez ztvárnila velmi úspěšné role ve filmech jako Zakázané ovoce (1997), Svatby podle Mary (2001) či film Krásná pokojská ( 2002). V roce 2005 si Jennifer Lopez zahrála hned ve dvou filmech: Příšerná tchýně a Žít po svém. Její poslední film uvedený v tomto roce se jmenuje Bordertown, kde si zahrála reportérku listu Chicago, která se vydá napsat článek o sérii vražd mladých dělnic v příhraničním městečku Juarez.
Jennifer Lopez vydala své debutové album v roce 1999 s názvem On the 6, což mělo symbolizovat její život v Bronxu, poblíž linky metra č.6. Album bylo poměrně úspěšné a dostalo se do první desítky v žebříčku prodejnosti Billboard 200. Album obsahovalo hity jako If You Had My Love nebo stejně tak výborný song Waiting for Tonight. Od té doby vydala Jennifer Lopez celkem ještě 6 alb: J. Lo (2001), J to tha L-O!: The Remixes (2002), This Is Me… Then (2002), Rebirth (2005), Como Ama una Mujer (2007), Fifth English studio album (2007).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama